ANASAYFA
- Hakkımızda - Belgelerimiz - İş Ortaklarımız - İnsan Kaynakları
- Programlar - Hac Nedir? - Hac Nasıl Yapılır? - Hac Rehberi
- Programlar - Oteller - Ziyaret Yerleri - Umre Nedir - Umre Nasıl Yapılır? - Vize İçin Gerekli Evraklar
HELAL OTEL KÜLTÜR TURLARI İLETİŞİM

BATUM KONAKLAMALI YEŞİL KARADENİZ TURU


BATUM KONAKLAMALI YEŞİL KARADENİZ TURU

6 Gün 5 Gece Otel Konaklamalı 

Balıkesir Çıkışlı

1 Kişi Ücret 14,499 TL

Gezilecek Yerler 

Amasya – Samsun – Ordu – Boztepe – Fatsa – Trabzon – Ayasofya - Atatürk Köşkü - Sümela Manastırı – Rize - Zigana Geçidi – Karester Yaylası – Uzungöl - Batum (Gürcistan) – Çamlıhemşin - Zilkale –Palovit Şelalesi - Ayder Yaylası –Sürmene - Sinop – Hamsilos

TUR HAREKET TARİHLERİ :


1.TUR : 3 AĞUSTOS 2024 Çıkışlı
2.TUR : 17 AĞUSTOS 2024 Çıkışlı
3.TUR : 31 AĞUSTOS 2024 Çıkışlı
4.TUR : 7 EYLÜL 2024 Çıkışlı
5.TUR : 21 EYLÜL 2024 Çıkışlı
6.TUR : 5 EKİM 2024 Çıkışlı
7.TUR :12 EKİM 2024 Çıkışlı

 

1. GÜN: Saat 21: 00 da hareket. Yol güzergahında ihtiyaç molaları sonrası Amasya’ya varıyoruz. Burada ilk olarak kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. Daha sonra rehberimiz eşliğinde sırasıyla 2. Bayezid camii ve külliyesi ve arkeoloji müzesini geziyoruz. Yeşilırmak’ın yanından yürüyerek aracımıza geçip Samsun’a hareket ediyoruz. Burada Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Atatürk’ün silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve balmumu heykellerini burada görüyoruz. Yapımı 1931 yılında tamamlanan Onur Anıtında hatıra fotoğrafı çekiliyor ve Orduya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Termede yemek molası ardından Orduya varıyoruz. Karadeniz’in en güzel manzaralarından olan deniz seviyesinden 475 metre yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzarada çay, kahve molasının ardından, otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : Balıktaşı City Hotel, vb. / Ordu

2. GÜN :Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Tirebolu’da çay fabrikasını gezip, dileyen misafirlerimizle alışveriş yapıyoruz. Trabzon’a ulaştığımızda ilk durağımız Trabzon Ayasofyası oluyor. Trabzon Rum İmparatorluğu döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini rehberimizin anlatımıyla tanıdıktan sonra Saray Gümüş mağazasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için Trabzon’un meşhur Akçaabat köftesini tatma fırsatı buluyoruz. Yemek molamızın ardından, deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikte bulunan Sümela Manastırını görmek için Maçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinleyip ziyarete açık olan bölümlerini fotoğrafladıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : İvme Hotel Zigana vb. / Maçka-Trabzon

3. GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Zigana geçidini transit olarak geçip görme şansı buluyoruz. Yol üstünde bölgenin meşhur hamsiköy sütlacını tadıp Çaykaraya doğru devam ediyoruz. Deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte bulunan heyelan set gölü Uzungöl’e varıyoruz ve mükemmel manzaranın tadını çıkarıyoruz. Dileyen misafirlerimizle 2400 metrede bulunan Karester yaylasına (ekstra) çıkıyoruz. Uzungöl’de öğle yemeğimizi aldıktan sonra Batum’a geçmek için Sarp Sınır Kapısına doğru yola çıkıyoruz. Batum’a geçtikten sonra Çoruh nehri üzerinden geçip, eski Gonia köprüsünü görüp, çevre gezimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyerek sırasıyla Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Poseidon anıtı, Tiyatro binası, Medea heykeli, Batum limanı, yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum bulvarında gezinti yaptıktan sonra Ali ve Nino heykelini görüp fotoğraflıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte Gürcü Gecesine (ekstra) katılıyoruz.

KONAKLAMA : Legend Business Hotel, vb. / Batum- Gürcistan

4. GÜN: Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Türkiye’ye geçmek için sınır kapısına doğru tekrar yola çıkıyoruz. Sınırı geçtikten sonra toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünün kapanmasıyla  oluşan Karagöl’e  gidiyoruz. Karagöl muhteşem doğasıyla, manzarasıyla ve bol oksijeniyle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Zengin bitki örtüsü ile doğal halini koruyan Karagöl’de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. Buradaki serbest zamanımızın ardından tekrar aracımıza binip Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Hopa’ya vardığımızdaöğle yemeği için mola veriyoruz. Hopa’dan ayrılıp Çamlıhemşin’e doğru devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle yolgüzergahında vereceğimiz molada Fırtına deresi üzerinde zipline (ekstra) aktivitesine katılabiliyoruz. Dileyen misafirlerimizle bizi burada bekleyen minibüslerimize binip (ekstra) Çat vadisi boyunca devam ederken, Şenyuva (Çinçiva) Taş köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Rehberimizin buradaki anlatımının ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 750 metre yüksekliğe kurulmuş bu muhteşem kaleyi ziyaretimizin ardından Palovit şelalesine geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otobüsümüze binip Ayder yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yaylada vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeğimiz otelimizde.

Yemek sonrası otelimizde tulum gösterisi.

KONAKLAMA : Loya Ahşap Otel, vb. / Çamlıhemşin- Rize

5. GÜN: Otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra, bugün organik tekstilin en önemli unsuru olan, alerji- deri hastalıklarında kullanılması şiddetle tavsiye olunan kenevir dokumalarını görebileceğimiz, yöresel kıyafetlerin vazgeçilmezi olan Rize bezi olarak da bilinen, Karadeniz keşan ve puşilerini bulabileceğimiz Rize bezi dokuma atölyesine geçiyoruz. Burada alacağımız sunum sonrası dileyen misafirlerimiz burada alışverişlerini yapabilirler. Yola devam ederken Sürmene’ye özgü Sürmene bıçağı alabileceğimiz alışveriş molası sonrası Trabzon merkeze ulaşıyoruz. Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk köşkünü ziyaret ediyoruz. Yol güzergahında öğle yemeği molamızın ardından Fatsa da bulunan Bolaman kalesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : Samsun Palas Hotel, vb. / Samsun

6. GÜN: Otelimizde kahvaltı sonrası Sinop’a doğru hareket ediyoruz. Burada öncelikle Hamsilos Tabiat parkını ziyaret edip merkeze geliyoruz. Bir dönem Anadolu’nun Alkatraz’ı olarak bilinen Tarihi Cezaevini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeği için Sinop’un meşhur mantısını yemek isteyen misafirlerimizle birlikte restoranımıza doğru geçiyoruz. Yemekten sonra bu şirin yarımada şehrinin sahilini gezebileceğimiz ve çay - kahve içebileceğimiz serbest zaman sonrası dönüş yoluna geçiyoruz.

Kastamonu – Bolu yolu güzergahından Balıkesir’e ulaşıyoruz.

Bir başka Uçarsoy - UTS Tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz.

Uçarsoy - UTS Tur yol ve program güzergahında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

NOT :Tur programındaki ekstralar, rehberimizin belirlediği minimum kişi sayısı sağlandığında gerçekleşecektir. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :

Otelde 5 gece konaklama

Mercedes ya da Safir araçlarla ulaşım

Çevre gezileri

Profesyonel rehberlik hizmeti

Otelde 5 sabah kahvaltısı

Otelde 4 akşam yemeği

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Gürcistan içi ekstra kiralanan otobüs

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

Tüm öğle yemekleri

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Tüm özel harcamalar

Tüm ekstra belirtilen turlar

Müze ve ören yeri girişleri

Batum Çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı

Gürcü gecesi programı

NOT : Batum geçişlerinde yeni çipli kimlik gerekmektedir. Ehliyet vb. kimlikler kabul edilmemektedir. Eski kimlikler kesinlikle geçerli değildir. T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi yanında olmayan 18 yaş altı misafirlerimiz için noterden onaylı muvafakatname gerekmektedir.