ANASAYFA
- Hakkımızda - Belgelerimiz - İş Ortaklarımız - İnsan Kaynakları
- Programlar - Hac Nedir? - Hac Nasıl Yapılır? - Hac Rehberi
- Programlar - Oteller - Ziyaret Yerleri - Umre Nedir - Umre Nasıl Yapılır? - Vize İçin Gerekli Evraklar
HELAL OTEL KÜLTÜR TURLARI İLETİŞİM

BÜYÜK LİKYA TURU


 

5 Gün 4 Gece Otel Konaklamalı 

Balıkesir Çıkışlı

1 Kişi Ücret 12499 TL

GEZİLECEK YERLER

Gökova – Azmak Çayı – Akyaka - Kekova – Simena – Xanthos – Dalyan – İz Tuzu Plajı – Saklıkent Kanyonu – Fethiye – Yamaç Paraşütü – Ölüdeniz – Lagün – Kayaköy – Göcek – Aşıklar Yolu - Sedir Adası 

TUR HAREKET TARİHLERİ :

30 Temmuz 2024 çıkışlı
13 Ağustos 2024 çıkışlı
27 Ağustos 2024 çıkışlı
3 Eylül 2024 çıkışlı

1.GÜN : Gece saat 01:30’da hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molaları sonrası kahvaltı (ekstra) alacağımız CNS Tesislerine geliyoruz. Kahvaltımızın ardından Gökova körfezine bulunan, evlerinin mimarisiyle ödül alan cittaslow şehrimize ulaşıyoruz. İlk olarak sazlıkların arasında, muhteşem doğanın ortasında Azmak çayında sandal turu yapıyoruz. Daha sonra tüm gün devam edecek olan Gökova tekne turuna katılmak için teknemize geçiyoruz. Deniz, kum ve güneş ile tüm gün iç içe olacağımız Gökova körfezi içindeki turumuz boyunca çeşitli yüzme molalarımız olacak. Gelibolu adası ve su altı mağaraları, İncekum, Sedir adası, Kleopatra plajı (içeride Antik tiyatro ve agora görme şansımız olacak, exstradır) ve muhteşem lacivert koy da yüzme şansımız olacak. Tekne turumuzun bitiminde Akyaka’dan ayrılıp Fethiye’de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Akşam yemeği otelimizde açık büfe şeklinde olacaktır.
KONAKLAMA : Mara Palace Hotel/ Fethiye
NOT : İlk gün otele uğramadan direkt olarak turumuza başlayacağımızdan, tekne turunda misafirlerimizin valizlerle uğraşmaması için, ilk gün kullanacakları deniz malzemelerini yanlarına küçük bir çanta hazırlayarak almalarını öneririz.

2. GÜN : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Kalkan – Kaş yolu güzergahından Kekova tekne turu yapacağımız tekneye ulaşmak için Üçağız bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Kaputaj plajını panoramik olarak görüyoruz. Kısa süreli mesafelerle bizi birbirinden güzel koylara götürecek olan tekne turumuza başlıyoruz. Bekçinin yeri, Tersane Adası, Hamidiye koyu yüzme molası vereceğimiz büyüleyici koylar olacak. Turumuz sırasında göreceğimiz Kekova adası ve Simena, rehberimizden alacağımız bilgilerle daha bir anlam kazanacak, bu mükemmel mavilikte geçirdiğimiz zaman sonrası teknemiz bizi tekrardan aldığı yere geri bırakacak. Burada yöresel ürünlerden serbestçe alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanımız sonrası Antik Çağ’ın en önemli kentlerinden biri olan Xanthos (Ksantos) ’ u rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Burada Yazıtlı Pilge, Agora, Harpyler Anıtı ve Tiyatro kalıntıları görüyoruz. Buradan otelimizde açık büfe şeklinde olacaktır.
KONAKLAMA : Mara Palace Hotel / Fethiye

3.GÜN :Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz. Köyceğiz gölünün oluşturduğu bu kanal üzerinde mükemmel bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından soyları tükenme tehlikesi altındaki Caretta Caretta cinsi büyük kaplumbağaların ülkemizdeki yumurtlama alanlarından olan İztuzu plajına ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasının ardından Kral kaya mezarlarını çok daha yakından görebileceğimiz noktaya geliyoruz ve rehberimizin anlatımlarının ardından fotoğraflarımızı çekiyoruz. Yemek alacağımız restorana geliyoruz. Yemekten sonra Saklıkent kanyonuna doğru yola çıkıyoruz. Buz gibi suyuyla muhteşem doğasıyla kanyonda yapacağımız yürüyüş sonrası fotoğraflarımızı çekip kanyondan ayrılıyoruz. Otelimize doğru çıkıyoruz.
Akşam yemeğimiz otelimizde açık büfe şeklinde olacaktır.
KONAKLAMA : Mara Palace Hotel / Fethiye

4.GÜN : Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Fethiye 12 Adalar tekne turu, Ölüdeniz Kelebekler vadisi tekne turu, Jeep Safari turu, Tüplü dalış turu, yamaç paraşütü (her 4 seçenekte de katılma şansımız mevcuttur.) gibi seçenekler (ekstra) arasından siz değerli misafirlerimizin seçtiği turlardan bir tanesine katılma şansı buluyoruz. Gün sonunda akşam yemeğimiz otelimizde açık büfe şeklide olacaktır.
KONAKLAMA : Mara Palace Hotel / Fethiye

5.GÜN : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası mübadelenin tüm olumsuzluklarını görebileceğimiz, bomboş yüzlerce evin olduğu Kayaköy, halk arasında bilinen ismi ile hayalet köye geçiyoruz. Buradaki gezimiz sonrası Ölüdeniz’e geçiyoruz. Lagünde son yüzme molamızı verip Ölüdeniz’den ayrılıyoruz. Bir sonrak durağımız olan Göcek’e ulaşıyor ve burada serbest zaman veriyoruz. Burada kordonda yürüyüşümüzü yapıp çay- kahvemizi içtikten sonra aracımıza doğru geçiyor ve yola koyuluyoruz. Yol üzerinde eski Marmaris yolu, bugün Aşıklar yolu olarak bilinen, birçok filmde gördüğümüz, dev okaliptüs ağaçlarının oluşturduğu bu romantik yolda fotoğraf molası veriyoruz. Bu muhteşem bölgeye veda ediyor ve Balıkesir’e doğru yol çıkıyoruz. Aydın – İzmir yolu güzergahından yol üzerinde gerekli ihtiyaç molaları verildikten sonra Balıkesir’e ulaşıyoruz.
Bir başka Uçarsoy - UTS Tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz.

Uçarsoy - UTS Tur yol ve program güzergahında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
• Otelde 4 Gece Konaklama
• Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
• Çevre Gezileri
• Azmak Çayı Sandal Turu
• Gökova Tekne Turu
• Kekova Tekne Turu
• Dalyan Tekne Turu
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Otelde 4 Sabah Kahvaltısı
• Otelde 4 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
• İlk gün sabah kahvaltısı, son gün öğle ve akşam yemeği
• Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
• Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar