ANASAYFA
- Hakkımızda - Belgelerimiz - İş Ortaklarımız - İnsan Kaynakları
- Programlar - Hac Nedir? - Hac Nasıl Yapılır? - Hac Rehberi
- Programlar - Oteller - Ziyaret Yerleri - Umre Nedir - Umre Nasıl Yapılır? - Vize İçin Gerekli Evraklar
HELAL OTEL KÜLTÜR TURLARI İLETİŞİM

KANYONLU BATI KARADENİZ TURU


TUR BİLGİLERİ

3 Gün 2 Gece 

Balıkesir Çıkışlı

Kişi Başı Ücret 6.499 TL

Gezilecek Yerler

Pınarbaşı - Valla Kanyonu – Horma Kanyonu – Daday – At çiftliği - Kastamonu – Yörük Köyü – Safranbolu – Amasra –Küre Dağları

TUR HAREKET TARİHLERİ :


19 Temmuz 2024 çıkışlı
2 Ağustos 2024 çıkışlı
16 Ağustos 2024 çıkışlı
30 Ağustos 2024 çıkışlı
13 Eylül 2024 çıkışlı
27 Eylül 2024 çıkışlı
11 Ekim 2024 çıkışlı
25 Ekim 2024 çıkışlı

 

1. GÜN : Akşam 21:00’ da hareket ediyoruz. Sabah vereceğimiz kahvaltı molası sonrası turumuza başlıyoruz. Pınarbaşı ilçesinden geçerek dünyanın en derin ikinci kanyonu olan Valla kanyonuna gidiyoruz. Muratbaşı köyü yakınlarında yer alan bu kanyon 800 metre derinliğe 12 km uzunluğa sahiptir. Bu nefes kesen vadide fotoğraflarımızı çekip, doğanın tadını çıkardıktan sonra bir sonraki durağımız olan doğa harikası Horma Kanyonuna doğru yola koyuluyoruz. Horma kanyonunun içindeki yürüyüş parkurunda yürürken birçok endemik bitki çeşidini görebilirsiniz. Muhteşem görsel şöleniyle Ilıca şelalesini de burada görüyoruz. Bu güzel kanyona da veda ederek Daday ilçesine doğru geçiyoruz. Buradaki sık orman manzarasının muhteşemliğine şahit oluyoruz. Daday ilçesine geldiğimizde at çiftliğinde dileyen misafirlerimiz at binerek (ekstra) bu güzel günün tatlı yorgunluğunu atabilirler. Ardından otelimize doğru yola koyuluyoruz.
Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : Mütevelli Otel, vb. / Kastamonu


2. GÜN : Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Kastamonu gezisine 1506 yılında yapılan, Kastamonu’nun en eski ve en büyük camisi olan Nasrullah Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından kurtuluş savaşı sırasında İnebolu’dan Kastamonu’ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Vedat Tek tarafından yapılmış hükümet konağını görüyoruz. Saat kulesini de görüp, karşısında kalan Kastamonu kalesini panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Kastamonu’ya veda edip Yörük köyüne varıyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde sırasıyla Eski Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarını geziyoruz. Yörük köyünden ayrılıp Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Ve burada ilk olarak tüm Safranbolu’yu panoramik olarak şekilde görebileceğimiz Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz. Daha sonra sırasıyla Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami, İzzet Paşa Cami, Yemeniciler, Demirciler ve Bakırcılar arastalarını geziyoruz. Kaymakamlar konağını da görerek, meşhur lokumcuda bilgi alıp, dileyen misafirlerimizle alışveriş yapıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : Karabük Anemon Hotel, vb / Karabük

3. GÜN : Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturmuş gibi olan doğa harikası yollardan geçiyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala Lala ! Çeşm-i Cihan bu M’ola ‘’ (Dünyanın göz bebeği) sözünü söylediği rivayet edilen Amasra’ya ulaşıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma kaleyi, Bizans döneminden kalma kiliseden çevrilme, Fatih Camii ve Kale mescidi, Çekiciler çarşısı gezisinden sonra serbest zamana geçiyoruz. Bu şirin şehri keşfettikten sonra Balıkesir dönüş yoluna geçiyoruz.
Bolu - Sakarya yolu güzergahından Balıkesir’e ulaşıyoruz.

Bir başka Uçarsoy – UTS Tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz.
Uçarsoy – UTS Tur yol ve program güzergahında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
Otelde 2 gece konaklama
Mercedes ya da Safir araçlarla ulaşım
Çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Otelde 2 sabah kahvaltısı
Otelde 2 akşam yemeği
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm belirtilen ekstralar