ANASAYFA
- Hakkımızda - Belgelerimiz - İş Ortaklarımız - İnsan Kaynakları
- Programlar - Hac Nedir? - Hac Nasıl Yapılır? - Hac Rehberi
- Programlar - Oteller - Ziyaret Yerleri - Umre Nedir - Umre Nasıl Yapılır? - Vize İçin Gerekli Evraklar
HELAL OTEL KÜLTÜR TURLARI İLETİŞİM

MASALLAR ÜLKESİ KAPADOKYA VE ANKARA TURU


MASALLAR ÜLKESİ KAPADOKYA VE ANKARA TURU

3 Gün 2 Gece 

Balıkesir Çıkışlı

Kişi Başı Ücret 5.499 TL


TUR HAREKET TARİHLERİ :


26 Temmuz 2024 çıkışlı
9 Ağustos 2024 çıkışlı
23 Ağustos 2024 çıkışlı
6 Eylül 2024 çıkışlı
20 Eylül 2024 çıkışlı
4 Ekim 2024 çıkışlı
18 Ekim 2024 çıkışlı
1 Kasım 2024 çıkışlı

1.GÜN: Saat 21.00’de hareket ediyoruz.

2.GÜN: AKSARAY –NEVŞEHİR- KAYMAKLI VEYA DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ - AVANOS - ÇÖMLEK YAPIM ATÖLYELERİ– ÜÇGÜZELLER

Yol güzergâhında verilen molalar sonrası Eskişehir, Ankara güzergâhını izleyerek Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı alacağımız (ekstra) Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde kahvaltı molası veriyoruz. Bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra Türkiye'nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. 380 basamak inerek Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Burada yılanlı kilisesini geziyoruz, Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

KONAKLAMA : Signature Garden Avanos Hotel & Spa, vb. / Avanos

3.GÜN: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – PAŞABAĞLARI – DERVENT VADİSİ- GÜVERCİNLİK - UÇHİSAR KALESİ – ÜRGÜP – ŞARAP MAHZENLERİ

Dileyen misafirlerimizle (ekstra) Balon izleme turuna katılıyoruz.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından Güvercinlik Vadisi'ne hakim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip - O Ağacın Altı'na gidiyoruz, burada çay kahve molasının ardından Taş atölyesini ziyaret ediyoruz, alışveriş yapıyoruz. Bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz. Kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız turun ardından Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği evi gezebilirsiniz, sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Otelimize gidiyoruz akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle Türk gecesine gidiyoruz. (ekstra ) Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : Signature Garden Avanos Hotel & Spa, vb. / Avanos
4. GÜN : TUZ GÖLÜ – ANKARA – ANITKABİR – ANKARA KALESİ
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tuz Gölünü görebileceğimiz bir mola sonrası ilk olarak Anıtkabir’e gidiyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh özdeyişinden esinlenerek Dünya’nın çeşitli ülkelerinden ve Anadolu’nun değişik bölgelerinden getirilen ağaç ve süs bitkilerinden oluşan Barış Parkı’nı görerek anıt bloğuna giriyoruz. Aslanlı yol, Tören meydanı ve Mozoleden oluşan bloğumuzda ilk durağımız aslanlı yol olacak. Bu yola ulaşmak için çıktığımız merdivenlerin başında İstiklal ve Hürriyet kulelerini görerek üçlü kadın ve erkek gruplarını yürüyerek geçip tören meydanına ulaşıp, Anıtkabir’in en önemli bölümü olan Mozoleye çıkıyoruz. Bronz kapılardan şeref holüne girerek Ata’mızın huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini gezmeye başlıyoruz. Ata’mızın özel eşyalarının sergilendiği bölüm, Panorama ve yağlı tablolarla Çanakkale Muharebeleri ve Kurtuluş Savaşı’nın anlatıldığı bölüm, ayrı ayrı galerilerde Milli Mücadele ve Devrimlerin anlatıldığı bölüm, Atatürk’e ait kitapları ve el yazılarını göreceğimiz son bölümü de görerek Anıtkabir ziyaretimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeği için verilen molamızın ardından şehrin simgesi olan Ankara Kalesini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Balıkesir ‘e dönüş için yolculuğumuza başlıyoruz.
Eskişehir – Bursa yolu güzergahından Balıkesir’e ulaşıyoruz.
Bir başka Uçarsoy - UTS Tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi uğurluyoruz.

Uçarsoy - UTS Tur yol ve program güzergahında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

NOT : Tur programındaki ekstralar, rehberimizin belirlediği minimum kişi sayısı sağlandığında gerçekleşecektir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
• Otelde 2 Gece Konaklama
• Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
• Çevre Gezileri
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
• Otelde 2 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
• Tüm Öğle Yemekleri
• Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
• Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar